Ile zarabiają trenerzy reprezentacji krajów EURO 2016

0
86
Ile-zarabiaja-trenerzy-reprezentacji-krajww-EURO-2016
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Daily Mail opublikował listę zarobków trenerów reprezentacji krajów, które wystąpiły na EURO 2016.

Roy Hodgson (trener reprezentacji Anglii) jest najlepiej opłacanym trenerem ze wszystkich 24 drużyn krajów, które zakwalifikowały się do Euro 2016. Angielski Związek Piłki Nożnej płaci mu 5 milionów euro rocznie.

Trenerzy z bardziej znanych drużyn narodowych, takich jak Joachim Löw (Niemcy) i Vicente del Bosque (Hiszpania), zajmują czwarte i piąte miejsce w rankingu najlepiej opłacanych trenerów w turnieju.

Co ciekawe, trener Turcji, Fatih Terim zarabia trzecią najwyższą pensję. Terim prowadzi reprezentację od 2013 i łącznie rozegrał 51 meczów.

Włoch Antonio Conte, który jest powszechnie typowany jako kandydat na trenera w Chelsea, jest drugim najlepiej opłacanym trenerem w turnieju. Prognozowane przejście do Chelsea związane jest ze znaczną podwyżką.

Warto też wspomnieć, że trener Rosji Leonid Słucki, kieruje reprezentacją Rosji …za darmo. Kieruje on również najbardziej znanym zespołem w Rosji CSKA Moskwa, którego wielu zawodników gra w reprezentacji.

Trener reprezentacji Polski Adam Nawałka, znajduje się na 18 miejscu z wynikiem 200.000 euro, czyli blisko milion złotych rocznie. To jest 8 razy mniej niż liderzy polskiej drużyny.

My trzymamy kciuki i wierzymy, że jutro Polacy wygrają z Portugalią!!

Całą listę można zobaczyć poniżej.

euro-coaches

NAPISZ CO MYŚLISZ