Wzrośnie średni podatek w Rugby

0
155
Wzrosnie-sredni-podatek-w-Rugby-moje-rugby-myrugby-polacy-w-rugby
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Urząd Miejski w Rugby ustalił, że od nowego roku podatkowego, czyli od 6 kwietnia 2017, średnio o £5 wzrośnie podatek komunalny (Council Tax).

Wzrośnie średni podatek w Rugby

Rugby Borough Council informuje również, że jest to zaledwie druga w ciągu ośmiu lat podwyżka. Sprawa dotyczy roku podatkowego 2017/18. Pieniądze zbierane z tego źródła są przeznaczane na potrzeby samego urzędu i usług, które on świadczy dla mieszkańców Rugby i okolic. Oprócz tego pieniądze trafiają do policji, służby zdrowia i kościołów.

Mieszkańcy naszego regionu, będą płacić również za wywóz Green Waste, czyli zielonych śmietników. Od 6 marca, Rugby Borough Council wysyła nowe rachunki za podatek komunalny, załączając w nich informacje o tym, jak opłacić zielone śmietniki.

Na stronie Rugby.Gov.UK/GreenWaste można opłacić wywóz odpadów ogrodowych. Opłata za rok wynosi £40.

Jak mówią włodarze miasta Rugby, pieniądze z naszych podatków, mają wpomagać nadrzędne priorytety w najbliższej przyszłości:

  • pomoc mieszkańcom żyć zdrowo i prowadzić odpowiedzialne życie
  • pomóc gminie w ogólnym rozwoju
  • zapewnić wysokiej jakości usługi
  • osiągnąć samowystarczalność finansowej w 2020

– Wszyscy widzimy wzrost ilości budowanych domów i powstających firm w naszej okolicy. To spore osiągnięcie, szczególnie w czasie znacznych ograniczeń finansowych ze strony rządu. My nadal świadczymy wysokiej jakości usługi i planujemy wciąż się rozwijać. Wiem doskonale, że nikt z nas nie lubi podwyżek podatków, ale mam nadzieję, że mieszkańcy zgodzą się, że w mniej niż osiem pensów na każdy funt podatku komunalnego, nie będzie znaczącą podwyżką w domowych budżetach – powiedział radny Stokes

Oto średnie stawki podatku komunalnego za rok 2017/18:

– Rugby Borough Council: £135.24
– Parish Council or town area expense (średnio): £64.27
– Warwickshire Police and Crime Commissioner: £191.98
– Warwickshire County Council: £1,298.88

NAPISZ CO MYŚLISZ