Wyższy podatek na papierosach

0
36
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Podnieśmy podatek na papierosy – mówi szef zdrowia w naszym regionie Warwickshire.

Paczka 20 papierosów powinna kosztować około £10, według dyrektora zdrowia publicznego w Warwickshire.

Dr John Linnane prosi rząd, aby ten pomógł społeczeństwu rzucić palenie. Jego pomysłem na rzucenie papierosów jest podniesienie podatku od wyrobów tytoniowych o pięć procent powyżej inflacji rocznie.

– Palenie jest nadal największym powodem ilości zgonów w Warwickshire i co ważniejsze jest zagrożeniem dla lokalnych młodych ludzi.

W Warwickshire, dwie trzecie palaczy rozpoczyna palenie przed 18 rokiem życia. To jest 1600 dzieci w wieku między 11 a 15 rokiem życia. Każdego roku!!! – powiedział Dr John Linnane

Badania prowadzone w wielu krajach wykazały, że wzrost cen tytoniu jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zmniejszenia popytu na tytoń.

Podwyżki cen są szczególnie skuteczne dla grup o niskich dochodach a także zniechęca młodych ludzi przez rozpoczęciem palenia – powiedział Radny Bob Stevens, odpowiedzialny za zdrowie.

– Mimo bardzo wielu kroków w ostatnich latach, nadal ponad 107 tysięcy pali papierosy w Warwickshire. To przekłada się na setki zgonów każdego roku. To więcej niż z jakiejkolwiek innej przyczyny – powiedziała radna Angela Warner z Katedry Warwickshire.

Zmniejszenie liczby zgonów spowodowanych paleniem stanowi priorytet dla zdrowia publicznego przy Warwickshire County Council .

Podniesienie cen wyrobów tytoniowych poprzez zwiększenie podatków jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ilości palenia i tym samym ratowania życia ludzkiego.

Dlatego wzywamy rządzących, aby śmiało podnieśli podatek o 5% powyżej inflacji na wyroby tytoniowe w celu motywowania palaczy do rzucenia palenia.

W ostatnim badaniu, ponad połowa ogółu społeczeństwa w Warwickshire, zgodna jest z tym lub zdecydowanie zgodziło się na podniesienie podatku na wyroby tytoniowe 5 % powyżej inflacji, co roku.

Aby uzyskać informacje na temat rzucenia palenia zadzwoń na 0800 085 2917 lub napisz SMS o treści LIFE na numer 80800 lub odwiedź stronę internetową smokefreewarwickshire.org

NAPISZ CO MYŚLISZ