Więzienie dla właściciela sklepu w Rugby

0
145
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Sześć tysięcy podrobionych papierosów o wartości £3,000 znaleziono pod podłogą sklepie przy Church Street w Rugby

Więzienie dla właściciela sklepu w Rugby, u którego znaleziono pod podłogą sporą ilość papierosów podrobionych oraz nie posiadających brytyjskiej akcyzy. Otrzymał karę pozbawienia wolności – na szczęście dla niego w zawieszeniu – za posiadanie i sprzedaż podrabianych papierosów.

Hamza Hassan, właściciel sklepu Mini Market przy Church Street w Rugby, skazany został na karę sześciu tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu i 100 godzin prac społecznych, po tym jak przyznał się do posiadania w swoim sklepie dużej ilości podrobionych papierosów i wyrobów tytoniowych oraz papierosów i tytoniu, które nie posiadały brytyjskich oznakowań celnych. Został też obciążony kosztami postępowania i procesu £4025. Więzienie-dla-właściciela-sklepu-w-Rugby

Warwickshire County Council’s Trading Standards Service zainteresował się sprawą po otrzymaniu skarg od obywateli. Hassan wcześniej już otrzymał list ostrzegawczy od Warwickshire County Council’s Trading Standards Service za podrabiane papierosy. W styczniu 2013 po raz pierwszy zatrzymano u niego nielegalne papierosy w sklepie.

30 lipca 2013, urzędnik Warwickshire County Council’s Trading Standards Service odwiedził Mini Market, w towarzystwie policjantów oraz straży miejskiej. Kontrola sklepu przez urzędnika ujawniła nielegalne papierosy ukryte w trzech komorach pod linoleum, pod stołem, w pokoju na zapleczu a także pod podłogą w toalecie. Papierosy i wyroby tytoniowe zostały zbadane przez producentów. Niektóre zostały uznane za podrobione, inne były sprowadzone bez cła a pozostała część nie posiadała wymaganych ostrzeżeń zdrowotnych. Zabezpieczono w sumie 6066 papierosów i 133 paczki tytoniu.

W wyniku tego Hassan skazany został na sześć tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 12 miesięcy i nakazane 100 godzin pracy społecznej bez wynagrodzenia.

Janet Faulkner, szef Warwickshire County Council’s Trading Standards Service powiedział, że podrobione produkty tytoniowe stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów. Nie można jednoznacznie określić, jakie szkodliwe substancje mogą one zawierać i jak bardzo szkodliwy poziom zawierają. Policja przestrzega osoby kupujące takie papierosy.

Właściciele sklepów i innych przedsiębiorców powinni wiedzieć, że Inspekcja Handlowa reaguje na wszelkie skargi dotyczące sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych i zawsze będzie podejmować działania przeciwko osobom łamiącym prawo.

NAPISZ CO MYŚLISZ