Wielkanoc i Święconka w Rugby 2016

0
355
Wielkanoc-w-Rugby
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. Wczoraj, w niedzielę rozpoczął się Wielki Tydzień. Bardzo wiele osób, poszło do kościoła, trzymając w rękach palmy.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień, podczas którego wierni obchodzą pamiątkę Męki śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wiara nakazuje, aby każdy chrześcijanin dołożył wszelkich starań, aby sens Wielkiego Tygodnia zrozumieć. Aby wziąć udział w celebrowaniu świąt i świętością życia dawać dowód żywej wiary. W Niedzielę Palmową przypominamy sobie przybycie Pana Jezusa do Jerozolimy.

Święconka w Rugby 2016

W Wielką Sobotę, tradycyjnie już wszyscy wierzący pójdą do kościoła „poświęcić jajka”. Święcenia pokarmów w Rugby, odbędą się w sobotę, 26 marca wg następującego harmonogramu:

od godziny 9:00 do 11:00, w odstępach 20 minutowych, czyli, 9:00, 9:20, 9:40, 10:00, 10:20, 10:40 i 11:00

Postarajmy się wszyscy, aby cały Wielki Tydzień był dla nas samych czasem okazywania dobrego serca na co dzień. Jeśli to możliwe, postaraj się:

  • wybaczyć innym – gdy ktoś cię skrzywdził..
  • wybaczyć sobie – gdy ty kogoś skrzywdziłeś lub skrzywdziłaś
  • okaż odrobinę ciepła, miłości i zrozumienia dla drugiego człowieka

Dziś, jutro we wtorek i w środę Wielkiego Tygodnia, to dni szczególnie poświęcone pojednaniu. 2016 lat temu, Pan Jezus spędzał ten czas w Jerozolimie i nauczał w świątyni.

Dniem największej żałoby jest Wielki Piątek

Ze wszystkich ołtarzy znikają kwiaty i świece, a obrazy z wizerunkiem Jezusa Chrystusa zostaną zasłonięte. To na znak ogromnego cierpienia i męki Jezusa, kiedy to został ukrzyżowany. Poświęcił swoje życie, aby uratować życie każdego z nas.

Zobacz jak wyglądały święta Wielkanocne w Rugby w poprzednich latach: