Sushi w Rugby

0
104
sushi-w-rugby-moje-rugby-my-rugby-myrugby
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Jest wiele mitów o sushi i najczęściej są one rozpowszechniane przez osoby, które nigdy nie jadły sushi. Dlatego postanowiliśmy przedstawić kilka faktów o sushi.

Jeśli chcesz spróbować NAPRAWDĘ PYSZNE SUSHI – Zamów TUTAJ – Tylko £3,99

6 Zaskakujących faktów o Sushi

1. Sushi nie jest surową rybą

Słowo sushi odnosi się do gotowanego ryżu, zmieszanego z przyprawionym octem ryżowym. Ryż do sushi, w języku japońskim nazywa się „Shari”. W Japonii istnieje wiele rodzajów warzywnych sushi, takich jak futomaki (jajka, szpinak, kanpyō), Kappa (z ogórkiem), ume shiso (ze śliwką), i wiele innych.

2. Sushi zostało wynalezione w południowo-wschodniej Azji

Sushi wynaleziono w Azji, jako sposób przechowywania ryby w soli i ryżu. Po czym wprowadzono go do Japonii i po około 800 latach również do Chin. Forma sushi, tzw. nigiri, została opracowane w Tokio w XIX wieku, jako „Edo”. Na początku była to uliczna potrawa, podawane na stoisku sushi.

3. Sushi ryż nie jest lepkim ryżem

Wiele osób uważa, że ryż do sushi oznacza „lepki ryż”. Natomiast lepki ryż dotyczy Mochi. Aby ryż do sushi był odpowiedni (Shari), dodają kilku przypraw do gotowanego ryżu.

4. Imbir jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym

Marynowany imbir, którym przegryza się różne rodzaje sushi, przynosi świeży smak w ustach. Działa antybakteryjnie dla surowych ryb, które mogą przenosić pasożyty.

5. California Roll to amerykański wynalazek.

Pewnego razu, klient w małym barze sushi w Los Angeles, zamówił specjalność zakładu. Szef kuchni, wykorzystał awokado (które nie było wówczas, częstym składnikiem sushi) i nazwał to sushi avocado special. Klient tak bardzo je polubił, że stał się regularnym bywalcem baru a z czasem, nazwa ewoluowała do znanego obecnie California Roll.

6. Nikt nie jadł tuńczyka w suchi aż do dziś

Około XII – XIII wieku w Japonii, tuńczyk był nazywany „Shibi”, który w języku japońskim rymuje się „dzień zmarłych”. Dlatego Japończycy unikali jedzenia tuńczyka, ponieważ uważali to za pech. Aż do 19 wieku, kiedy to Yohei Hanaya wynalazł nigiri sushi, dla osób niżej sytuawanych, który zawierał tuńczyka.

Sushi w Rugby, można zamawiać przez stronę www http://sushioffice.co.uk/ 

 

 

 

NAPISZ CO MYŚLISZ