Recepta na nowy rok

0
59
Recepta-na-nowy-rok-myrugby
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Recepta na nowy rok

Weź 12 miesięcy, oczyść je dokładnie z goryczy, małostkowości i lęku. Po czym rozkrój każdy miesiąc na 30 lub 31 części tak, aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok.

Każdy dzień przyrządzamy osobno. Z kawałka pracy, dwóch kawałków pogody i humoru. Dodajemy trzy duże łyżki nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarenko ironii i odrobinę taktu. Następnie całą masę polewamy dokładnie dużą ilością miłości. Gotowe danie przyozdabiamy bukietem uprzejmości. Podajemy codziennie z radością i filiżanką aromatycznej kawy lub dobrej, orzeźwiającej herbatki 🙂

ZAAKCEPTUJ SIEBIE

Miłość siebie możliwa jest od teraz. Nie od jutra. W przeciwnym razie nie zaakceptujemy siebie w pełni, ani siebie nigdy nie pokochamy.

Człowiek czuje się nieustannie ofiarą, przyjmuje postawę wygodną, roszczeniową, uchyla się od odpowiedzialności i wzięcia życia we własne ręce. Uważa, że nic nie może. Jednak granica pomiędzy „nie możemy” a „nie chcemy” jest zwykle bardzo cienka. Często niewiele możemy, dlatego że niewiele chcemy. Akceptacja życia, miłość samego siebie jest możliwa, jeżeli jej naprawdę zapragniemy i uwierzymy w nią.

Z akceptacji siebie wypływają właściwe relacje do innych. Gdy jesteśmy zadowoleni z siebie i tego, co posiadamy, pogodniej patrzymy na świat, na otaczających nas ludzi. Łatwiej przychodzi wówczas przyjęcie bliźniego i miłość do niego.

 

NAPISZ CO MYŚLISZ