Galeria Sław w Rugby [World Rugby Hall of Fame]

0
99
World-Rugby-Hall-of-Fame-polacy-w-Rugby-myrugby-pl
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Rugby Borough Council ogłosiło fascynującą wiadomość, która z pewnością ucieszy fanów rugby.

Galeria sław Rugby, czyli World Rugby Hall of Fame zostanie uruchomione w miejscu narodzin gry, w Rugby.

W pełni interaktywne i ekscytujące muzeum gry w rugby, połączy najnowsze technologie i całą historię dyscypliny rugby, czyli bogate dziedzictwo i charakter budowania wartości.

Mają znaleść się w nim archiwalne materiały video z World Rugby i pamiątki historyczne.

Dla nas polaków, jest to w sumie obca dyscyplina sportu zespołowego, jednak trzeba pamiętać, że od chwili narodzin rugby w 1823 roku, do dziś, rugby jest absolutnie najpopularniejszą dyscypliną zespołową na świecie. I choć trudno to nam zrozumieć, rugby jest znacznie bardziej popularną dyscypliną niż piłka nożna.

World-Rugby-Hall-of-Fame-polacy-w-Rugby-myrugby-pl-Projekt uruchomienia interaktywnego muzeum rugby, ma pełne poparcie Rugby Borough Council. Planowane jest zaproszenie bardzo wielu sławnych osobistości, które miały swój wkład w rozwój i historię rugby.

Wielkie momenty, sławni piłkarze i trenerzy znajdą się w tym historycznym miejscu. Muzeum powstanie w samym sercu Rugby, w obrębie galerii sztuki, muzeum i biblioteki. Planowane otwarcie przewidziano na koniec tego roku.

Ta inicjatywa, pozwoli gminie Rugby przyciągnąć jeszcze więcej turystów do naszego miasta a tym samym stworzyć silniejszą więź świata sportu rugby, z miejscem jego narodzin. Pomysł ten narodził się po ogromnym sukcesie organizacji Rugby World Cup 2015, w którym uczestniczyło prawie 40.000 fanów. Wydawać by się mogło, że to niewiele, jednak weźmy pod uwagę około 70.000 mieszkańców gminy Rugby, jest to wynik imponujący.

Z niecierpliwością czekamy otwarcia muzeum a organizatorom, gratulujemy pomysłu.

 

 

 

NAPISZ CO MYŚLISZ