Dzień Babci Dzień Dziadka

0
45
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Ważne!! Dziś w Polsce Dzień Babci!!

Rodzicu przypomnij dziecku o telefonie do jego Babci!!

Dzień Babci – dziś wnuki składają życzenia swoim babciom.

Skąd wziął się pomysł Dnia Babci w Polsce

W 1964 tygodnik „Kobieta i Życie” wprowadził pomysł dnia babci. Rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Dzień Babci w Rosji

W Rosji, na jesieni 2009 roku, pojawiło się nowe, rodzinne święto – „Dzień babci i dziadka”.

Dzień Babci w Ameryce

Amerykańskim (w USA i Kanadzie) odpowiednikiem naszych dni dziadka i babci jest Narodowy Dzień DziadkówNational Grandparents Day. W USA jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i prezydenta, ustanowione w 1978 roku przez Jimmy’ego Cartera na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy Labour Day, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września zarówno w USA jak i Kanadzie. Tak więc Dzień Dziadków w obu krajach również obchodzony jest we wrześniu. Dzień ten ma swój oficjalny hymn A Song For Grandma And Grandpa („Piosenka dla Babci i Dziadka”), a symbolem tego dnia jest niezapominajka.

W szkołach, kościołach i domach spokojnej starości organizowane są uroczystości. Święto celebruje się także w gronie rodzinnym przy ogniskach czy grillach. Dzień ten ma za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Wnuki są zachęcane do pomocy najstarszym członkom rodziny.

W Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii National Grandparents Day obchodzony jest w pierwszą niedzielę października.

Znaleziono:

  • DZIEN DZIADKA W POLSCE

NAPISZ CO MYŚLISZ