Czy Zielone Śmietniki Znikną?

0
105
czy-zielone-smietniki-znikna-moje-rugby-myrugby
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Rugby Borough Council zastanawia się nad wprowadzenie opłat za wywożenie odpadów organicznych, czyli zielonych śmietników.

Czy Zielone Śmietniki Znikną?

Decyzja o zbadanie opłat, powstała na spotkaniu grupy roboczej 2 listopada. Okazuje się bowiem, że niektóre dzielnice już wprowadziły podobne zasady. Są to między innymi Hinckley and Bosworth Borough and Harborough District Councils.

Rada powiatu Daventry już podobno wprowadziła płatną usługę zbierania odpadów ogrodowych.

Ostatnie śmietniki

Rada Rugby Borough Council, ogłosiła w październiku, że obecna usługa zbierania odpadów w zielonych śmietnikach, zostanie zawieszona w te święta.

Jak mówią, chcą mieć pewność, że z każdego domu w powiecie Rugby, zostaną zabrane czarne śmietniki w okresie świątecznym ?!

Ostatni zielony śmietnik, zostanie zabrany w tygodniu rozpoczynającym się 5 grudnia 2016. Każdy dom ma też otrzymać wówczas ulotkę z informacją na ten temat.

Grupa robocza postanowiła też zapytać mieszkańców, jak często chcielibyśmy korzystać z płatnej usługi wyworzenia zielonych śmietników. Dlatego chcą nas zapytać w tej ulotce, między innymi o to, jak często mieszkańcy użyłwaliby płatnej usługi wywożenia odpadów ogrodowych i ile byliby gotowi za nią zapłacić.

Rada gminy Rugby, ma obowiązek zapewnić swobodny wywóz śmieci (czarne śmietniki) i usługę recycklingu (niebieskie śmietniki), ale nie musi wywozić odpadów ogrodowych.

Grupa robocza potrzebuje czasu na wprowadzenie zmian, dlatego mówi się, że najwcześniej na wiosnę zostanie prowadzona usługa płatnego wywożenia zielonych śmietników.

– Dotacja od rządu, która stanowi dużą część dochodów rady, zostanie wycofywana w ciągu najbliższych kilku lat, dlatego musimy albo zmniejszyć nasze usługi.
Wszystko po to, aby dopasować je do mniejszych wpływów, albo finansować je z innych dochodów –
powiedziała radna Lisa Parker

– Wielu mieszkańców Rugby, uważa usługę wywożenia odpadów ogrodowych, za bardzo potrzebną, dlatego zastanawiamy się nad wprowadzeniem opłaty, która wyniesie około £1.00 za tydzień. Wówczas bylibyśmy w stanie zachować jakość usługi i terminowość – dodała.

Mieszkańcy Rugby, mogą wypowiedzieć się na ten temat, poprzez wypełnienie i odesłanie formularza, który mamy otrzymać w ciągu najbliższych kilku tygodni, albo zrobić to poprzez wypełnienie formularza w wersji online na stronie, https://www.rugby.gov.uk/greenwaste.

Każdy kto wypełni ankietę, weźmie udział w losowaniu kuponów na zakupy w centrum miasta, na kwotę £50.00

 

NAPISZ CO MYŚLISZ