£60 mln trafi do regionu Rugby

0
21
Naprawa-komputerow-w-rugby-webholo-net

Podczas ostatniej wizyty w Rugby Kanclerz George Osborne przeznaczył £60 mln dla Manufacturing Technology Centre at Ansty Park.

Finansowanie to przeznaczone ma być na rozwój technologii lotniczych high-tech – ogłosił Osborne podczas wizyty w czwartek w zeszłym tygodniu. Rząd zapewni £30 mln, które będą wspierać przemysł i tworzyć nowe miejsca pracy w regionie.

-Nasz długoterminowy plan gospodarczy działa i nasza gospodarka rozwija się dzięki temu. Ale jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego wprowadzamy innowacje aby wciąż znajdować się na czołowych miejscach w globalnym wyścigu w technologii, inżynierii i produkcji. Jesteśmy już najlepsi w przemyśle lotniczym w Europie i chcę zrobić jeszcze więcej. Do 2030 roku potrzebne będzie 27000 samolotów, wartych miliardy funtów, które zasilą brytyjską gospodarkę. Dlatego ogłaszam już dziś, że w ramach rozwoju przemysłu, będziemy inwestować łącznie £60 mln dla produkcji lotniczej dla tego rozwijającego się sektora brytyjskiej gospodarki – powiedział George Osborne

Ansty Park leży na granicy ( RBC ) Rugby Borough Council. Rada miejska w Rugby współpracuje z agencjami mieszkaniowymi i wspólnotami w rozwijaniu regionu i przyciąganiu inwestycji.

Radny Craig Humphrey, lider RBC powiedział, że Urząd Miejski w  Rugby jest dumny z roli, jaką odegrało Ansty Park w tym finansowaniu. Jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla Ansty Park jak i całego regionu. Finansowanie to odzwierciedla zobowiązanie rządu do inwestowania w wysoko wykwalifikowanych pracowników, długoterminowego zatrudnienia pracowników i cementuje pozycję technologii produkcji Centrum w czołówce innowacji w przemyśle lotniczym.

 

NAPISZ CO MYŚLISZ